Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najkorzystniejszy wariant.

W co warto zainwestować?

W Polsce na przestrzeni ostatnich lat zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem cieszył się wynajem krótkoterminowy. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że to właśnie on pozwala wygenerować największe zyski, dlatego też z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większe zainteresowanie. Jeżeli chodzi o wynajem długoterminowy, to jest to oczywiście stabilniejsza i zdecydowanie bezpieczniejsza forma najmu. Nie można zapominać także o tym, że generuje on znacznie mniej kosztów. Dla większości osób największą zaletą najmu długoterminowego jest umowa, która zawierana jest na minimum rok. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że wynajmowane apartamenty na minimum rok generować będą stałe zyski. Dzięki współpracy długofalowej zdecydowanie łatwiej jest zbudować właścicielowi z najemną pozytywne relacje. Sporym atutem jest także to, że nie trzeba promować apartamentów i nieustannie poszukiwać nowych lokatorów.

Wynajem krótkoterminowy – o czym należy pamiętać?

W ostatnim czasie turystyka rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych hoteli i decyduje się na apartamenty. W tym konkretnym modelu niezbędne jest oczywiście nieustanne promowanie i reklamowanie apartamentów, dzięki czemu przynosić będą one określone zyski. Przy najmie krótkoterminowym ogromną rolę odgrywa także dobra lokalizacja. Jak powszechnie wiadomo nie wszystkie miejsca są tak samo atrakcyjne, dlatego też mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy ze znalezieniem klientów. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że przy wynajmie krótkoterminowym należy zadbać o to, aby apartamenty posiadały dość wysoki standard, który jest najlepszym wabikiem na potencjalnych klientów.