Zdaje się więc, iż znów zaczynamy doceniać nasze rodzime krajobrazy, atrakcje, muzea i zabytki. Wynajmując czy to apartamenty w Sopocie, czy też na Mazurach lub w jednej z tatrzańskich miejscowości, na nowo odkrywamy bliskość, względne bezpieczeństwo i niezaprzeczalną atrakcyjność przeróżnych zakątków naszego malowniczego kraju. Warto, zatem rozważyć wyjazd nad polskie morze i wynajem apartamentu. Da nam to prywatność i tak pożądaną obecnie izolację, a jednocześnie pozwoli korzystać z atrakcji kulturalnych i oferty rozrywkowej, jaką przedstawia Trójmiasto.

Sopot – stąd jest wszędzie blisko!

Położony między starym, poniemieckim Gdańskiem, a prężnie rozwijającą się w okresie międzywojennym Gdynią, Sopot jawi się jako łącznik między różnymi epokami historycznymi i stylami architektonicznymi w zabudowie miast. Sopot spina, bowiem jak klamra, całą Zatokę Gdańską, gdzie czeka moc miejsc i atrakcji – od aqua-parków w Sopocie i Redzie, poprzez gdańską starówkę, szlak modernistyczny w Gdyni, aż do położonych bardziej w głębi lądu, gotyckiego Pelplina i krzyżackich zamków w Gniewie czy Malborku.

Decydując się wybrać na naszą bazę, apartamenty w Sopocie, możemy ów nieduży, ale malowniczy kurort, traktować jako swoisty punkt wypadowy. Sam Sopot leży na szlaku przecinających się węzłów komunikacyjnych Pomorskiej kolei Metropolitalnej, linii PKP, kolei podmiejskiej SKM. Natomiast autobusy wojewódzkie dowiozą nas np. do Wdzydz Kiszewskich, czyli do pierwszego w Polsce skansenu etnograficznego lub do muzeum kolejnictwa w Kościerzynie. Dla tych, którzy cenią wypoczynek nad Bałtykiem, czekają rejsy widokowe tzw. „białą flotą” po całej Zatoce.

Apartamenty w Sopocie – świetny pomysł na wakacje bezpieczne i pełne atrakcji

Szczęśliwie wynajmując apartamenty w Sopocie, nie jesteśmy zdani wyłącznie na bazę hotelową masowej turystyki, która tuż przed wakacjami została niestety obłożona dość niekomfortowymi restrykcjami. Zapomnijmy, więc o bezproblemowym korzystaniu z hotelowych atrakcji, o beztroskich posiłkach w restauracji czy pełnej, niczym nieograniczonej, ofercie kosmetycznej lub spa. Tymczasem, lokując się w jednym z sopockich apartamentów, sami możemy decydować o zawartości własnego „pakietu” atrakcji i wygód. Trójmiasto oferuje nie tylko świetną bazę noclegową (np. wille nad morzem lub apartamenty w Sopocie), ale cały wachlarz mniejszych knajpek lub restauracji tematycznych, wśród których mogą przebierać wakacyjni goście. Trójmiasto to również kilkanaście muzeów, m in. Narodowe Muzeum Morskie, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Emigracji w Gdyni czy Muzeum Miasta Gdyni. Przeszukując bazę noclegową i wynajmując apartamenty w Sopocie, nie zapominajmy także o przepięknych polskich plażach, z których słyną najbliższe Sopotowi miasta.