Domy jednorodzinne są bardzo drogą inwestycją, dlatego warto jest przemyśleć ich zakup, aby wybrać ten odpowiedni.

Jaki dom będzie lepszy?

Domy bliźniacze są to zazwyczaj dwa takie same budynki połączone ze sobą wspólną ścianą. Domy te powierzchnią przypominają wolnostojące parterowe budynki jednorodzinne. Bliźniaki przystosowane są do zamieszkania przez rodzinę wieloosobową. Niektóre z tych budynków są wyposażone w funkcjonalne poddasze czy piwnicę co daje przyszłym mieszkańcom dodatkowe miejsce do zagospodarowania. Mieszkania te można zakupić poprzez prywatne ogłoszenia oraz zlecić ich projekt architektom. Bliźniaki od szeregowców różnią się większym metrażem ogrodu i właśnie to jest ich główną zaletą.

Domy szeregowe czyli takie gdzie występuje jeden ciąg segmentów, posiadają duże tarasy co sprawia, że są wybierane częściej niż zwykłe mieszkania w blokach. Szeregowe domy posiadają oddzielne wejścia a ogród jest mniejszy niż w przypadków bliźniaków.

Oba te budynki są bardzo komfortowe, dlatego od kupujących tylko zależy jaki typ przypadnie im bardziej do gustu.
Musimy jednak pamiętać, że w domach bliźniaczych obok nas będzie mieszkał nasz sąsiad, co sprawia czasem kłopot jeśli mieszkańcy nie będą żyli w zgodzie. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest zakup takiego mieszkania wspólnie ze znajomymi czy rodziną, co zapewni nam większy komfort.

Sprzedaż domu w takich typach jest o wiele prostsza dla szeregowców, właśnie ze względu na drugich mieszkańców bliźniaka. Oba budynki są dostępne do sprzedaży na stronach internetowych, gdzie znajduje się mnóstwo ofert dla przyszłych mieszkańców. Ceny mieszkań zależą przede wszystkim od ich metrażu i zaczynają się od około 170 000 zł. Duży wpływ na cenę ma również lokalizacja oraz miejscowość w której planujemy zakup domu.

Wybór któregoś z tych typów budynków zależy od naszych potrzeb, osoby lubiące spędzać czas na powietrzu lub zajmować się ogrodem powinny wybrać bliźniaka, natomiast osoby bardziej chroniące swoją prywatność powinny wybrać szeregowca.